Urban Energy – kennis, demo, markt

Woensdag 20 juni, 8:30 – 17:30u [aanmelden]  [download programma in pdf]
Ontvangst in Boothzaal, Universiteitsbibliotheek, De Uithof, Utrecht [routebeschrijving]
Onderdeel van SURE 2012

8:30

Inloop en registratie

9:00

Welkom door Jacqueline Cramer en Carolien van Hemel

9:05

Energie-efficiency in de bestaande gebouwde omgeving
Ecofys (Renée Heller), UU (Wilfried van Sark), Inventum (Rob Verbrugge)
Innovatieve technologie en internationaal onderzoek voor energiezuinig wonen en werken

9:40

Groene stroom in intelligente netten
LomboXnet (Robin Berg), UU (Floortje Alkemade), Stedin (Bastiaan Spanjaard)
Businessmodellen, monitoring tools en applied gaming voor lokaal gebruik van lokaal opgewekte groene stroom

10:15

Duurzame warmte uit de ondergrond
Gemeente Utrecht (Henk van den Berg), Deltares (Roelof Stuurman), RIVM (Patrick van Beelen)
Institutionele innovatie en nieuwe tools voor grootschalige toepassing van WKO

10:50

Pauze

11:20

Mobiliteit met minder congestie en emissies
Movares (Rik Luiten), MyWheels (Ronald Haverman), TNO (Sander Schaminee)
Technologie, innovatieve diensten en real-time congestiemanagement die emissies van het wegvervoer beperken

12:00

Smart Specialisation Strategy  for Sustainable innovation in the Utrecht region
Aanbieding van de regionale duurzame innovatiestrategie ‘S3 for SURE’ door Jacqueline Cramer aan Remco van Lunteren, Gedeputeerde van de Provincie Utrecht

12:30

Lunch

13:30

Innovatiemarkt: parallelle workshops met verdieping en speeddating
1. Energie-efficiënte retrofit en duurzame daken
HU (Wilko Planje), One Planet (Paul Heistein), AM Duurzaam (Pieter Hameetman), Berend Maten (Enoor ICT & Advies)
2. Duurzame energie ingepast in slimme netten
Stedin (John Hodemaekers), Sunbeam (Peter Wieriks), ECN (Paul Vethman)
3. Warmte en koude uit drink- riool- en grondwater
Vitens (Louis Brussee), Deltares (Hans Gehrels), Tauw (Harry de Brauw)

15:00

Pauze

15:30

Energieke projecten in de praktijk 
Ter inspiratie een serie spraakmakende toepassingen van duurzame energie-innovatie en energiebesparing, succesvol uitgerold in de regio Utrecht
AM Duurzaam (Pieter Hameetman), DHV (Roel Brouwers), Eneco (Robert Eikelenboom), IBM (Haydee Sheombar), KNMI (Reinout Boers), UU Vastgoed & Campus (Michiel Scherrenburg)

16:30

Reflectie, vooruitblik en borrel

17:30

Einde

[Aanmelden]  [Download programma in PDF]  [Routebeschrijving]